Музей цифрлық көрсеткіште

Сейсенбі - Жұма  9.00 - 17.00
Сенбі  11.00 - 16.00
Үзіліссіз
Жексенбі - демалыс күні                             Айдың соңғы күні - тазалық күні

Мұражай қонақтарды мерекеге келулерін күтуде

Риддер тарихи-өлкетану мұражайы қала тұрғындары мен қонақтарын 2016 жылғы 18 мамырда «Мұражайдағы түн» жыл сайынғы Халықаралық акцияға қатысуға шақырады.

Танымды, мерекелік бағдарлама 17.00-де басталып, 23.00-де аяқталады.

Осындай мұражай әрекетіне бірнеше рет қатысқандар, қандай да бір жастағы келушілерге, «Мұражайдағы түн» акциясында қызықты шығармашылық алаңы табылатынын растайды.

Құпияны жасыра отыра, мұражайшылар осы жылы сіздерге не дайындағандары туралы қысқаша айтып кететін болсақ:

• Таулы Алтай қонақтарын және барлық риддерліктерді, салауатты өмір салттын құптайтындарды «Алтай шайы» фитобарына шақырамыз. Шай қайнату үшін ежелгі уақыттан бастап Алтайда қандай өсімдіктер пайланылатыны, олардың құрамдарында не бар, оларды қалай дұрыс жинау және дайындау керектіктері туралы таныс боласыздар, осы жерде сіздер өздеріңіз таңдау жасап, алтайдың шөп шайларының дәмін тануға мүмкіндіктеріңіз болады.
  • Әмияныңызды дұрыс сақтау, дұрыс сатып алу және сату, керексіз шығындардан қандай сөздің қажеттілігі бар, қарызға қалай беру немесе алу керектігі туралы білгіңіз келе ме? Онда сізге міндетті түрде «Көпестің дүгіршегіне» келу қажет, бұл жерде сізге дәлелденген көпес құпиялары ашады.
  • Ежелгі адамдардың отбасында ең қымбат дүние ол кітап. Оларды жазғандары, оқығандары және сақтағандары туралы «Скрипи, перышко, скрипи» шығармашылық алаңында айтып береді.
  •  ежелгі кезеңдегі адамдардың өмірлеріне саяхат жасағыңыз келсе онда сізге мұнда «Охоту на мамонта».
  • Қазақ киіз үйінде сіз домбыранын үнін естисіз, мәңгілік өмір және адам өмірі туралы айтады, «Шаңырақ» этнографиялық бұрышына шақырады.
  • Айғайсыз баланы компьютер мен планшеттен бас тартқыңыз келсе «На золотом крыльце сидели» ойын алаңына әкеліңіз, балалардың қызықты ойындарын меңгересіз, бұл сіздің отбасыңызда бейбітшілік пен тыныштықты орнатуға үлкен мүмкіндік.
  • Скі Риддерге саяхат, 19-20 ғасырдағы пазлдарды жинауды сіз «Где эта улица, где этот дом?» саяхат викторина барысында іске асыра аласыз

Кіру билетінің арқасында (Үлкендерге 200 теңге, балаларға 100 теңге) көптеген суреттерге түсіп «Мұражай сельфи» байқауына қатыса аласыз. «Риддер мұражайындағы түн-2016» түскен сәтті суреттерін ғаламторға жібергендерді тосынсый күтеді.

Біз сіздерді 18 мамырда күтеміз! Біздің мекен жайымыз: Тәуелсіздік даңғылы, 11. Анықтама телефоны 4-26-62.